Myślenice i ich atrakcje

myślenice nocleg

Myślenice to malownicze miasteczko położone w województwie małopolskim, zaledwie 30 km na południe od Krakowa. Znane ze swojego pięknego położenia w dolinie Raby oraz z bogatej historii, Myślenice to idealne miejsce dla osób ceniących spokój i kontakt z naturą.

W centrum miasta znajduje się urokliwy rynek, na którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, w tym m.in. festyny, koncerty i jarmarki. W okolicy Myślenic warto odwiedzić Zamek w Dobczycach, którego początki sięgają XIV wieku, a także Klasztor Kamedułów na Bielanach oraz Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, miejsce narodzin św. Jana Pawła II.

Jednym z największych skarbów Myślenic jest Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, który obejmuje obszar łączący dolinę Raby z pasmem górskim Beskidu Wyspowego. W parku znajdują się liczne szlaki turystyczne, w tym popularny szlak na Turbacz, najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Na terenie parku można spotkać wiele dzikich zwierząt, m.in. żubry, rysie, niedźwiedzie czy wilki.

Miłośnicy sportów zimowych również znajdą coś dla siebie w Myślenicach. W okolicy miasta znajdują się liczne stacje narciarskie, m.in. Siepraw-Ski czy Ski Lubomierz. W sezonie letnim można wybrać się na kajakowe spływy Raba, organizowane przez lokalne biura turystyczne.

Myślenice to także miejsce, w którym kultywowane są tradycje i obrzędy ludowe. Co roku odbywają się tu m.in. Święto Truskawki, Festiwal Folkloru Beskidzkiego oraz Wieczory Myśliwskie.

W Myślenicach można znaleźć wiele różnych miejsc noclegowych, które odpowiadają potrzebom różnych grup turystów. Dla osób szukających luksusu i wysokiej jakości usług, dostępne są hotele z czterema i pięcioma gwiazdkami. W takich obiektach można spodziewać się przestronnych i eleganckich pokojów, wspaniałych restauracji serwujących regionalne dania oraz dodatkowych udogodnień, takich jak spa, baseny, siłownie i sauny.

Dla osób poszukujących bardziej kameralnego i przytulnego miejsca, Myślenice oferują wiele pensjonatów, w których można się poczuć jak w domu. Pensjonaty często oferują wyżywienie w formie śniadania lub pełnego wyżywienia, a także dodatkowe udogodnienia, takie jak bezpłatny parking, dostęp do internetu i ogród.

Dla turystów ceniących sobie kontakt z naturą i aktywny wypoczynek, Myślenice oferują możliwość noclegu w schroniskach turystycznych. Schroniska zlokalizowane są w najpiękniejszych zakątkach Beskidu Wyspowego i są idealnym miejscem dla osób szukających ciszy, spokoju i bliskiego kontaktu z przyrodą. Schroniska oferują różne standardy noclegowe, od pokoi dwuosobowych po wieloosobowe dormitory.

W Myślenicach dostępne są także apartamenty, które są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi lub grup przyjaciół. Apartamenty oferują przestronne pokoje, wyposażone kuchnie oraz łazienki. W apartamentach można poczuć się jak w domu i cieszyć się prywatnością i niezależnością.

Podsumowując, Myślenice to malownicze miasto o bogatej historii, pięknie położone wśród gór i dolin. To idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju, aktywnego wypoczynku oraz kontaktu z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *