Krótka historia Myślenic

noclegi Myślenice

Myślenice to miasto położone w województwie małopolskim, na południu Polski.

Jego historia sięga czasów prehistorycznych, kiedy to tereny te były zamieszkane przez koczownicze plemiona. W IX wieku na tych ziemiach osiedliła się grupa słowiańskich plemion, którzy zaczęli rozwijać osadę Myślenice.

W średniowieczu Myślenice były ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym, leżącym na szlaku handlowym z Krakowa do Węgier. W XIII wieku miasto otrzymało prawa miejskie, a w XV wieku stało się siedzibą starostwa.

W XVIII wieku Myślenice przeszły pod panowanie Austrii, co wpłynęło na rozwój przemysłu i handlu. W tym czasie powstały m.in. młyny, browary, garbarnie i kuźnie.

W czasie II wojny światowej Myślenice były miejscem walk i zniszczeń. Podczas okupacji niemieckiej działała tu silna konspiracja, a w 1944 roku miała miejsce bitwa o Myślenice, w której udział brały oddziały Armii Krajowej i partyzantki sowieckie.

Po wojnie Myślenice szybko się rozwijały, przede wszystkim dzięki rozbudowie przemysłu i rozwojowi turystyki. W mieście powstały m.in. fabryki mebli, przetwórstwa mięsnego i przemysłu chemicznego. W okolicy Myślenic znajdują się także liczne atrakcje turystyczne, takie jak Pieniny, Ojcowski Park Narodowy czy Wieliczka.

Dziś Myślenice to piękne miasto z bogatą historią i kulturą, pełne zabytków i atrakcji turystycznych. Miasto rozwija się dynamicznie, oferując mieszkańcom i turystom szeroki wybór usług, rozrywek i możliwości spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *