Okoliczne atrakcje Myślenic

noclegi Myślenice


Myślenice to malownicze miasto położone w województwie małopolskim, około 30 kilometrów na południe od Krakowa. Otoczone pięknymi wzgórzami i lasami, jest to idealne miejsce dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej.

Jednym z największych atrakcji turystycznych w okolicach Myślenic jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Szczytach, które znajduje się na jednym z okolicznych wzgórz. To miejsce pielgrzymkowe przyciąga liczne rzesze pielgrzymów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Ze szczytu wzgórza rozciąga się przepiękny widok na okolicę.

Kolejną atrakcją są z pewnością wodospady na rzeczce Raba. To idealne miejsce dla osób szukających wrażeń i miłośników przyrody. Wodospady tworzą piękne kaskady wody, a otoczenie jest pełne zieleni i pięknych krajobrazów.

Miłośnicy historii i kultury powinni odwiedzić Muzeum Regionalne w Myślenicach, które prezentuje historię regionu i kulturę ludową. Muzeum mieści się w zabytkowym budynku, który sam w sobie jest atrakcją turystyczną.

Myślenice to również świetne miejsce dla miłośników sportów zimowych. W okolicy znajdują się liczne stoki narciarskie, w tym popularny wśród mieszkańców Krakowa stok w Raciechowicach. W sezonie zimowym można tam uprawiać narciarstwo alpejskie, snowboard, czy też jazdę na nartach biegowych.

W Myślenicach i okolicach można również spróbować regionalnych potraw, takich jak oscypek, kiełbasa krakowska czy też tradycyjna zupa grzybowa. W miejscowych knajpkach można spróbować także lokalnego piwa.

Podsumowując, okolice Myślenic to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Piękne krajobrazy, atrakcje turystyczne, wspaniałe jedzenie i ciekawa historia sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *